Pielęgnacja i konserwacja

18 maja 2017 ,

Każdy nasz mebel jest wykonywany ręcznie , a do  pielęgnacji używamy ekologicznych olejów, które podkreślają i wydobywają całe piękno drewna.

Oleje są przede wszystkim nieszkodliwe dla człowieka  i maja wysoką odporność na zmiany temperatury oraz wilgotność.  Pozwalają drewnu swobodnie oddychać, wnikają w jego  głąb  dokładnie je impregnując.

W trakcie użytkowania powierzchnia zabezpieczona olejem może się ścierać, jednak jest łatwa do konserwacji i odnowienia. Impregnację bez problemu możemy   wykonać w domu.

 

 

 

CODZIENNA PIELĘGNACJA: Meble wycieramy suchą ścierką natomiast jeżeli pojawią się jakieś plamy (np. ślady po  kroplach  wody) usuwamy je za pomocą wilgotnej ścierki z dodatkiem detergentu i wycieramy do sucha.

CO KILKA MIESIĘCY: Ponownie nanosimy olej.  Jeżeli nie uda się usunąć zabrudzeń ściereczką przecieramy powierzchnię papierem (gradient 320 lub wyższy). Nakładamy i polerujemy olej (ścierką) wzdłuż słojów drewna.

 

Pamiętajcie o kilku ważnych wskazówkach podczas użytkowania mebelka :

Drewno to materiał, który cały czas pracuje, a wiele czynników  takich jak mocne nasłonecznienie czy wilgotność mogą spowodować zmianę jego struktury.

– meble nie powinny być narażone na  bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury (np. rozgrzane świece czy bardzo gorący kubek)

– po rozlaniu płynów wszelkie zabrudzenia powinny być szybko usunięte

-meble nie powinny stać blisko źródła ciepła. Optymalna temperatura to 18-21 stopni

-silne nasłonecznienie może spowodować zmianę struktury i koloru drewna

 

Leave a comment